ÚVOD | EN | DE

Konstrukce

Upínání

UPÍNÁNÍ

Nástroj

NÁSTROJE

Obrábění

OBRÁBĚNÍ

Konstrukce

KONSTRUKCENaší hlavní činností je zakázkové CNC obrábění a konstrukce. Kontrukční kancelář je vybavena dvěmi licencemi AUTODESK INVENTOR a barevným plotrem. V rámci našich možností jsme schopni vypracovat: Hlavní náplní konstrukční kanceláře jsou především: Návrh jiných konstrukčních celků, z nichž níže uvádíme některé zajímavé příklady:

Vyklápěcí kontejner na kovové třísky VK 4

Velmi nás trápilo řešení hospodaření a manipulace s kovovými třískami, ve strojírenské mluvě tzv. šponami. Kovové třísky jsou vybírány buď ručně, nebo dnes již většinou pomocí automatických vynašečů z CNC stroje do vedlejší nádoby, která se ale rychle naplní a je nutné ji někam vyvézt. Vyvážení přímo do velkého nákladního kontejneru není pohodlné a navíc nezaplní zcela objem kontejneru. Jakákoli manipulace se samotnými kovovými třískami je obtížná a protože jsou velmi ostré, tak i nebezpečná.

Mnohem pohodlnější a bezpečnější je navážení třísek nejdříve do menších kontejnerů prostřednictvím nájezdové rampy s násypkami, ze kterých jsou dále dle typu materiálu (ocel, hliník, mosaz ...) vyklápěny vysokozdvižným vozíkem do velkých nákladních kontejnerů určeným k přepravě do sběrny. Proto jsme hledali na trhu zklopný kontejner, který by nám umožnil produktivně vyklápět kovové třísky. Překvapivě jsme ale nic vhodného nenašli. Běžné vyklápěcí mechanické kontejnery jsou příliš malé a mnohdy nenabízí ani dostatečné vyklopení. Jejich vrácení do původní polohy se musí také často realizovat ručně, což při vyklápění několika kontejnerů denně za každého počasí prostě není to, co bychom chtěli.

Jiné řešení nabízí využití hydraulicky vyklápěného kontejneru, ale představte si 10x za den rozpojovat a zapojovat rychlospojku! Časté zapojování a rozpojování by vedlo akorát k jejímu brzkému opotřebení a k úniku hydraulického oleje. Proto jsme tuto možnost zamítli a rozhodli jsme se pro vlastní řešení.

Celý mechanismus vyklápění našeho sklopného kontejneru je schován v jeho spodní části a nepřečnívá tak šíři vlastní nádoby. Vysokozdvižný vozík přijede k násypce, nabere kontejner a zajistí proti vysunutí nosné konzoly z vidlí. Po převozu do místa vyklopení zvedne kontainer do výše, jemným sklopením stožáru dojde k vysunutí kontaineru a jeho sklopení na konci zdvihu. Prázdný kontejner pak pomáhají vrátit pružiny do původní polohy, takže veškerá manipulace se obejde bez nutnosti člověka vylézat z kabiny vysokozdvižního vozíku. Obrovská výhoda je samotný výsuv, protože díky němu dojde k vyklopení daleko od čela stožáru. Kovové třísky obvykle nebývají těžké, přesto je ale nutné počítat s tím, že pro jejich vyklopení potřebujete trošku robustnější vysokozdvižný vozík se sklopným stožárem. My používáme pro vyklápění vozík o nosnosti 4t značky Linde. Samotný sklopný kontainer Vám v případě Vašeho zájmu můžeme vyrobit a dodat.