ÚVOD | EN | DE

O společnosti KASTR

Jsme ryze českou rodinnou firmou specializující se na obrábění kovových i nekovových materiálů, ale i plastů. Firma KASTR byla založena v roce 1992 jako stavební a strojírenská firma se sídlem v obci Rozhraní (tj. 50 km severně od Brna ve směru na Svitavy). Po několika letech došlo k rozdělení stavebního a strojního odvětví a firma Kastr se tak stává čistě strojírenskou firmou. Firma byla mezi prvními strojírenskými podniky v ČR, které začali investovat do moderních CNC strojů a obráběcích center, čímž se stala konkurenceschopná i pro západní trhy, kde počítačem řízené stroje byly samozřejmostí již o mnoho let dříve než v ČR. Firma je dlouholetým certifikovaným dodavatelem Českých drah, vyrábí celou řadu komponentů do lokomotiv. V roce 2000 vzniklo i konstrukční oddělení, které se zpočátku soustředilo na tvorbu jednoúčelových přípravků pro vlastní výrobu, nebo upínacích systémů Později však začíná řešit či zdokonalovat různé konstrukční podsestavy přímo pro své zákazníky, které pak sama vyrábí. Nejvýznamnějšími projekty řešené vlastní konstrukční kanceláří jsou:

Kontrukční kancelář je vybavena dvěmi licencemi AUTODESK INVENTOR a barevným plotrem. V kombinaci se softwarem GIBBS CAM, kterého firma zakoupila také 3 licence, jsou tak generovány programy pro CNC stroje přímo z modelů vytvořených v Inventoru. Naši konstruktéři jsou schopni zkonstruovat speciální nástroje přesně podle požadavků našich zákazníků.


Za dobu svého vývoje firma více než ztrojnásobila své výrobní prostory. V současnosti má ve svém strojním parku 14 CNC obráběcích strojů a zaměstnává celkem 23 lidí.
Získané certifikáty
Miloslav Kaderka - KASTR Miloslav Kaderka - KASTR
Napsali o nás:
Veletržní účastu
V posledních letech jsme začali spolupracovat se Střední odbornou školou v Blansku, kde hledáme nové posily do našeho týmu. Studentům, kteří mají zájem o CNC obrábění, můžeme nabídnou brigády, praxe a pokud se osvědčí v provozu, je možné i budoucí zaměstnání.
Videa z výroby

Chcete vidět víc, sledujte náš Youtube:youtube
Základní údaje o společnosti:
Politika firmy KASTR

Fakturační adresa
KASTR - KADERKOVA STROJÍRNA s.r.o.
Rozhraní 172
569 03 ROZHRANÍ

Kontaktní údaje
Tel: 461 523 457